Písmeno S, z ktorého vychádza ružový kvet

VÝŽIVA ZVNÚTRA

NUTRIVI: Nutraceutiká na rozdiel od doplnkov stravy musia mať zo zákona preukázateľné liečivé účinky na ľudský organizmus. Patentovaná technológia získavania peptidov rybieho kolagénu v peptidových drinkoch. 

Čo je dobré vedieť:

Kolagén je jednou zo základných bielkovín v organizme, je súčasťou rôznych tkanív, napr. kože, šliach, svalov, väzív a ciev,  a taktiež očí a zubov. Plní štrukturálnu funkciu prakticky v celom organizme.

Kolagén sa neustále syntetizuje a degraduje. Schopnosť obnovy jeho vlákien v priebehu rokov klesá, či dokonca úplne zaniká.  Štruktúry sa stenčujú a rozpadajú sa, a úbytok kolagénu po 40. roku života môže predstavovať až  1% ročne. Táto hodnota sa zvyšuje v dôsledku pôsobenia iných faktorov, ako napr. nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie či slnečné žiarenie. 

Sila a odolnosť organizmu, tvorená z 1/3 kolagénovým proteínom,  sa s vekom znižuje.   Dopĺňanie hodnotného kolagénového proteínu môže prispieť k celkovému zlepšeniu kondície. 

Surovina získaná z rybích koží obsahuje mimoriadne vysoké množstvo signálnych peptidov. Extrakcia suroviny metódou lyofilizácie bez pôsobenia vysokých teplôt  spôsobuje najmenšiu zmenu jeho vnútornej štruktúry.  Lyofilizované bunky vytvárajú štruktúru podobnú špongii a dutiny rýchlo absorbujú vlhkosť po vložení do vody. Je to mimoriadne dôležité v prípade rybieho kolagénu, ktorý obsahuje jemné signálne peptidy.

PHYSIO SPORT PEPTIDE COMPLEX

Physio Sport Peptide Complex obsahuje špeciálne vybrané zloženie vrátane lyofilizovaného rybieho kolagénu, kyseliny hyalurónovej, ananásového extraktu s bromelaínom, MSM, glukozamín sulfátu, chondroitín sulfátu, extraktu z červenej repy, lokvátu japonského (Eriobotrya japonica), kadidlovníka pílovitého (Boswellia serrata).

Physio Sport Peptide Complex s originálnym zložením premium**, obsahuje vysokú koncentráciu lyofilizovaného rybieho kolagénu (až 650 mg v jednej porcii). Obsahuje biologicky aktívne formy zložiek s vysokou absorpciou.

Ak potrebujete silnú a komplexnú podporu a nemáte radi kapsuly a tablety, Physio Sport Peptide Complex je rozpustný vo vode a bude pre vás ideálnou voľbou. Jednou zo zložiek produktu je kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata), ktorý môže priaznivo podporovať zdravie kostí a kĺbov. Rozpúšťanie výživového doplnku s kolagénom vo vode.

Tento produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

POZOR!!! Nemiešajte výživový doplnok s teplou alebo horúcou vodou! Pri vyššej teplote sa rozpadnú jemné signálne peptidy, kolagén sa čiastočne rozpustí a vytvorí želatínu; v dôsledku zahrievania dochádza k denaturácii kolagénu.

HOLISTIC PEPTIDE COMPLEX

Holistic Peptide Complex obsahuje špeciálnu kompozíciu aktívnych zložiek prémiovej kvality, ktorých úlohou je prispievať k správnemu fungovaniu imunitného systému, zmierňovať škodlivé pôsobenie voľných radikálov, a teda stimulovať obranyschopnosť celého organizmu v rámci prevencie a v súlade s holistickým prístupom k zdraviu.

Základom receptúry Holistic Peptide Complex je lyofilizovaný rybí kolagén, ktorý je zdrojom vysoko kvalitných bielkovín v podobe bioaktívnych peptidov rybieho kolagénu (300 mg v každej dávke prípravku). Doplnený o biologicky aktívne formy zložiek s rekordnou antioxidačnou silou a vysokou vstrebateľnosťou: astaxantín získaný zo sladkovodnej riasy Haematococcus pluvialis a extrakt z plodov brusnice čučoriedkovej (Vaccinium myrtillus). 3 druhy húb sú poklonou múdrosti čínskej medicíny, ktorá ich už po stáročia používa na podporu imunitného systému. Je to extrakt z Agaricus (pečiarka mandľová, Agaricus blazei), Maitake (trsovnica lupeňovitá, Grifola frondosa) a Reishi (lesklokôrovka obyčajná, Ganoderma lucidum). 

Podporu imunity dopĺňa aj synergicky pôsobiaca dvojica kurkumínu so štandardizovaným obsahom 95% kurkumínu  a piperínu z čierneho korenia.

Ak potrebujete silnú, komplexnú podporu zdravia Holistic Peptide Complex sa rozpúšťa vo vode a bude pre Vás ideálnou voľbou. Z jedného vrecúška získate porciu nápoja s prírodnou ríbezľovou príchuťou. 

Balenie obsahuje 30 vrecúšok, teda množstvo určené na mesiac pravidelného užívania.  

COLLAGEN BOOSTER

Výživový doplnok Collagen booster, obsahujúci lyofilizovaný rybí kolagén s lyofilizovaným hráškom doplnený o šípkový extrakt, ktorý je extrémne bohatým zdrojom vitamínu C a prírodný aminokyselinovo-minerálny komplex z rybích kostí.

Kolagén je proteín, ktorý je stavebným kameňom pokožky, matrice chrupavky (95%) a spojivového tkaniva, a preto sme do Nutrivi Collagen Booster pridali až 200 mg lyofilizovaného kolagénu. Surovina získaná z rybích koží obsahuje mimoriadne vysoké množstvo signálnych peptidov.

 Extrakcia vody zo suroviny metódou lyofilizácie bez použitia vysokých teplôt spôsobuje najmenšiu zmenu jej vnútornej štruktúry. Lyofilizované bunky tvoria špongiovitú štruktúru a póry po vložení do vody rýchlo absorbujú vlhkosť. To je obzvlášť dôležité pre rybí kolagén, ktorý obsahuje jemné signálne peptidy.

Pridanie prírodného vitamínu C (extrakt zo šípky štandardizovaný obsah 70% vitamínu C), základnej zložky kolagenogenézy, robí Collagen Booster komplexným výživovým doplnkom. 

Nutrivi Collagen Booster + Nutrivi Revicoll MAX  = všetko, čo je najlepšie z rýb

 • Pre mužov aj ženy
 • Aktívne biologické formy zložiek s vysokou absorpčnou schopnosťou
 • Malá porcia na konzumáciu
 • Bez zbytočných prísad a konzervantov
 • Neobsahuje cukor, lepok ani laktózu

REVICOLL MAX

Multifunkčný prípravok, ktorý významne podporuje fungovanie obehovej sústavy ako aj kostí a chrupaviek. Prispieva k urýchleniu regenerácie zlomenín, úrazov, hojenia rán. Podporuje normálne fungovanie nervovej sústavy. Pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, vlasov a nechtov.

Nová formula obsahuje o 33% viac rybieho oleja, a tým – zvýšenú koncentráciu Omega-3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie. Každá kapsula prípravku Revicoll MAX obsahuje 400 mg rybieho oleja, teda až 240 mg Omega-3 (DHA a EPA) – mastných kyselín s dlhým reťazcom, ktoré patria k esenciálnym nenasýteným mastným kyselinám.

Revicoll MAX je bohatým zdrojom aminokyselín, peptidov a rybieho kolagénu, rovnako ako vitamínov A, D, E, K. Ten posledný vo forme K2 MK-7 umožňuje správnu absorpciu vitamínu D a vápnika.

Výživový doplnok je komplementárny, 100% prírodného pôvodu, obsahuje bohatú škálu synergicky pôsobiacich minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré telo nedokáže syntetizovať samo a preto musí ich získavať zvonku, zo stravy.

Komplementárny a kompletný – obsahuje všetky vitamíny rozpustné v tukoch: A, D, E, K a pre ich správne vstrebávanie aj „kvapku tuku“ v podobe rybieho oleja.

O 33% viac Omega-3 mastných kyselín!

Zelená farba kapsuly – vďaka pridaniu  prírodnej zložky – chlorofilínu.

GET UP

Výživový doplnok Get Up+ obsahuje špeciálne vybranú kompozíciu zložiek vrátane komplexu vitamínov, extraktu z guarany, extraktu z chaluhy bublinatej a horčíka.

Tento prípravok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému vďaka obsahu vitamínu B6 a vitamínu B12.

Horčík, riboflavín, niacín a extrakt z guarany vo výživovom doplnku Get Up+ prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Navyše guarana prispieva k psychickej a fyzickej vitalite.

Dôležitú funkciu v prípravku plní extrakt z chaluhy bublinatej, ktorý prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, pomáha zvýšiť pocit nasýtenia a kontrolovať hmotnosť. Prispieva aj k správnemu tráveniu a k správnej funkcii čriev.

Nová receptúra prípravku obsahuje dokonca 2,5 násobne vyššiu* koncentráciu niektorých vitamínov a efektívnejšie metylované, čiže aktívne formy vitamínu B12 a kyseliny listovej, čo umožňuje ich vstrebávanie a využitie v organizme.

MOVE UP

MoveUP od Nutrivi je doplnok stravy, ktorý podporuje organizmus počas zdravého chudnutia, pomáha pri optimálnej výkonnosti tela, formuje postavu a pomáha udržiavať účinky tejto činnosti, športovania a aktívneho životného štýlu.

Synergická kombinácia kofeínu z guarany, vitamínov B, extraktu z kurkumy (zdroj kurkumínu), extraktu zo šípky (zdroj vitamínu C), extraktu z horkého pomaranča, citrulín malátu, L-tyrozínu, L-taurínu, glukózy, maltodextrínu, L-arginínu, arginín alfa-ketoglutarát a beta alanín – to je recept na „MoveUP Effect“, ktorý rozhýbe telo aj myseľ!

Obsahuje sladidlá.

Obsahuje kofeín; neodporúča sa deťom a tehotným ženám [20 mg v odporúčanej dennej dávke]; nekonzumujte s inými produktmi, ktoré sú zdrojom kofeínu alebo inými zložkami s podobným účinkom.

Pre koho je doplnok stravy MoveUP určený?

 • pre každého, kto sa chce čo najpríjemnejšie a najefektívnejšie postarať o štíhlu postavu,
 • pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, športujú a kontrolujú svoju váhu,
 • pre každého, kto chce cítiť viac energie,
 • pre ľudí, ktorí pravidelne trénujú v posilňovni, ako alternatívu k tzv. predtréningovkám,
 • pre ľudí, ktorí chcú doplniť svoju stravu o účinné látky obsiahnuté v doplnku.
 

Ako doplnok k suplementácii pre ľudí, ktorí si kontrolujú svoju váhu a aktívne sa starajú o svoju pohodu.

LIPOVITUM

LipoVitum C – lipozomálny vitamín C v tekutej, ľahko vstrebávateľnej podobe. Vitamín C, nevyhnutný pre správne  fungovanie nášho organizmu, je uzatvorený do ideálnych nosičov –  lipozómov. Lipozómy nielenže dokonale prenášajú vitamín C na cieľové miesto ich účinku, ale zabezpečujú aj jeho trvanlivosť, účinnosť a efektívne vstrebávanie, ovplyvňujú aj predĺženie jeho prítomnosti v organizme.  Lipozomálna forma chráni proti rozkladu vitamínu C pôsobením žalúdočnej kyseliny a presúva proces vstrebávania do čriev, čím sa zaistí najvyššia účinnosť. Dodáva 1000 mg stabilného vitamínu C v lipozomálnej podobe v jednej odporúčanej dennej dávke.

Rekordná vstrebávateľnosť – lipozóm umožňuje rekordné vstrebávanie vitamínu C na úrovni 80-90%, a to vďaka 100 krát menším rozmerom ako bunka a štruktúre podobnej ľudským bunkám. 

Vyššia trvanlivosť a stabilita  –  vďaka lipidovému obalu Lipovitum C chráni účinnú látku proti rozkladu a účinkom tráviacich enzýmov, žalúdočných kyselín a voľných radikálov.

Optimálne miesto vstrebávania – lipidový obal umožňuje prenos vitamínu C do čriev, kde sa rozvinie jeho potenciál: nastáva optimálny, postupný proces vstrebávania a distribúcie v celom organizme.

Má optimálny farmakokinetický profil – udržiava optimálnu koncentráciu vitamínu C v predĺženom čase. 

Rýchlejší vplyv na imunitný systém – vitamín C uvoľnený v črevách preniká cez črevné klky, čím umožňuje priamy vplyv na imunitný systém.

Vplyv na obličky – uvoľňovanie vitamínu C  v črevách nezaťažuje obličky. 

Nezapája tráviaci proces v žalúdku, čím šetrí cennú energiu organizmu.

Cholín, ktorý tvorí lipidový obal lipozómu, sa po jeho rozložení využije na podporu srdcovo-cievneho a nervového systému a na stabilizáciu správnej bunkovej štruktúry. 

Dopĺňanie vitamínu C – indikácie:

 • nízka, nedostatočná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny
 • dlhodobý stres
 • fajčenie 
 • nedostatok železa
 • intenzívna, dlhodobá telesná námaha
 • oslabenie, znížená obranyschopnosť organizmu
 • chronické ochorenia, zápaly
 

VITAMÍN C+

Nutrivi Vitamin C+ je výživový doplnok 100% prírodného pôvodu, ktorý obsahuje jedinečné spojenie prírodných rastlinných extraktov, so štandardizovaným obsahom aktívnych látok: vitamínu C, kremíka, diosmínu a hesperidínu v najlepšie absorbovateľnej forme.

Základom multifunkčnosti a komplexnosti prípravku je čisto prírodný pôvod, vhodný pomer a synergia pôsobenia 5 zložiek, ktoré tvoria Nutrivi Vitamin C+ :

 • ŠÍPKA – extrakt zo šípky štandardizovaný na 70% vitamínu C

 • RAKYTNÍK – extrakt z rakytníka, štandardizovaný na 40 % vitamínu 

 • ACEROLA – extrakt z aceroly štandardizovaný na 25% vitamínu C

 • BAMBUS – extrakt z bambusových výhonkov štandardizovaný na 70% kremíka

 • MIKRONIZOVANÁ FLAVÓNOVÁ FRAKCIA z pomarančovej kôry, štandardizovaná na 90% diosminu a 10% hesperidínu

 

Na rozdiel od väčšiny zvierat ľudské telo nedokáže vytvoriť ani uložiť ani jeden miligram vitamínu C. Musíme ich dodávať spolu so stravou, nakoľko vo významnej miere prispievajú k normálnemu fungovaniu organizmu.

Funkcie vitamínu C v organizme:

 • prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej (priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg naviac k odporúčanému dennému príjmu vitamínu C)
 • prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev
 • prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí
 • prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek
 • prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii ďasien
 • prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky
 • prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii zubov
 • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
 • prispieva k správnej funkcii psychiky
 • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
 • prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
 • zvyšuje vstrebávanie železa
 

ENZYME COMPLEX

Enzyme Complex je kompozícia bromelaínu a papaínu, čiže dvoch rastlinných proteolytických enzýmov, ktoré predstavujú doplnenie stravy. 

Papaín, obsiahnutý v produkte, sa získava z plodu Papáje melónovej  (carica papaya). Tento plod po dozretí zmäkne a zmení farbu zo zelenej na tmavooranžovú alebo tmavožltú. Vnútro plodu obsahuje veľké množstvo malých, guľatých, jedlých semien.

Bromelaín pochádza zo stonky ananásu (ananas comosus). Stonka ananásu chocholatého je veľmi skrátená a dorastá do výšky 1,5 m. Vyrastajú z nej špirálovito usporiadané, tvrdé a pichľavé listy.

Enzyme Complex bol vyvinutý ako doplnenie každodennej stravy.

Proteolytické enzýmy, ku ktorým patrí bromelaín a papaín, katalyzujú štiepenie peptidovej väzby vo vnútri peptidového reťazca alebo na jeho konci. Znamená to, že štiepia bielkoviny na aminokyseliny.

Suplementácia Enzyme Complex dopĺňa každodennú stravu o bromelaín a papaín.

PRAVIDELNÉ UŽÍVANIE ENZYME COMPLEX obohacuje každodennú stravu o bromelaín pochádzajúci z výťažku zo stonky ananásu chocholatého, a taktiež o papaín z výťažku z plodu papáje melónovej. 

SYNBIO 11 COMPLEX

SYNBIO COMPLEX 11 je výživový doplnok typu synbiotikum, čiže synergistická kombinácia probiotík vo forme lyofilizovaných kmeňov baktérií s prebiotikami (FOS), s prídavkom hodnotnej mikronizovanej vlákniny z čiernych ríbezlí.

Zdravie čriev pocíti celé Vaše telo!

Správna funkcia dobre prečistených čriev s vyváženou, rôznorodou mikroflórou sa neprejavuje iba v tráviacej sústave.

Najnovšie výskumy a vedecké publikácie dokazujú, že zdravie čriev je kľúčové pre zdravie celého organizmu. Keď sa staráte o stav črevného mikrobiómu, staráte sa o imunitu, srdcovo-cievny systém, silné kosti, a dokonca aj o krásnu pleť, husté vlasy a dobrú náladu.

 

Ak…

trpíte poruchami trávenia,

zažívate chronický alebo zvýšený stres,

pociťujete pretrvávajúce vyčerpanie,

pozorujete opakujúce sa kožné problémy,

…môžu to byť signály, že Vaše črevá potrebujú podporu.

 

Pravidelné dopĺňanie Synbio Complex 11 Vám poskytne významnú podporu pri celostnej starostlivosti o črevá a celý organizmus.

9+1+1=11 zložiek v synergii pre zdravie

Synbiotický komplex od Nutrivi je dokonale zladená zmes 9 lyofilizovaných kmeňov prospešných črevných baktérií podaných spolu s fruktooligosacharidmi (FOS), čiže zdrojom ľahko dostupnej potravy pre baktérie. Jedenástym prvkom v tejto receptúre je mikronizovaná vláknina z čiernych ríbezlí.

Lyofilizácia živých bakteriálnych kultúr je skvelý spôsob, ako dodať probiotiká do čriev. Uspaté baktérie sa budia pod vplyvom vlhkosti a bleskovo sa dostanú do čriev vďaka tekutej forme prípravku (vrecúška, ktorých obsah sa zmieša s vodou).

Čím je výnimočný Synbio Complex 11?

 • 11 zložiek pre zdravé črevá a celý organizmus
 • 9 rôznych kmeňov živých črevných baktérií v „uspatej” lyofilizovanej forme
 • až 100 miliárd CFU (KTJ – kolónie tvoriaca jednotka) prospešných mikroorganizmov v jednom grame
 • prídavok fruktooligosacharidov (FOS) – prebiotickej, ľahko dostupnej výživy pre baktérie mikrobiómu
 • prídavok mikronizovanej vlákniny pre skvelý stav čriev a lepšiu funkciu tráviaceho systému
 • neutrálna chuť poskytuje viac možností použitia
 • dokonalá vstrebávateľnosť

 

Čo neobsahuje Synbio Complex 11?

 • plnivá,
 • konzervačné látky, 
 • farbivá,
 • zbytočné prídavne látky,
 • poťahovacie látky

GOOD LIFE night & day

Výživový doplnok Good Life Day and Night je kompozícia prírodných rastlinných extraktov. Je to kompletný výživový doplnok, ktorý vďaka svojej dvojfázovej formule pôsobí v súlade s denným rytmom organizmu. Dodáva aktívne látky, ako vitánia opojná podporujúca vitalitu v priebehu dňa a chmeľ, ktorý pomáha v noci zaspať.

Kapsuly Day predstavujú jedinečnú kompozíciu výťažkov pre dobré ráno. Vďaka obsahu rozchodnice ružovej predstavujú podporu pre celkovú psychiku na začiatku dňa. Ich úlohou je podpora nervovej sústavy vďaka kurkume, zvýšenie vitality a zlepšenie nálady vďaka ashvagande, podpora kognitívnych funkcií vďaka ginkgo biloba v priebehu celého dňa.

Kapsuly Night predstavujú súbor prírodných rastlinných výťažkov na dobrú noc, ktoré vďaka obsahu chmeľu pomáhajú v noci zaspať, a vďaka obsahu chlorelly pomáhajú eliminovať ťažké kovy z organizmu, podporujú činnosť imunitného systému a pomáhajú upokojiť podráždené črevné steny.

Extrakty obsiahnuté v kapsule prispievajú k vzniku synergického efektu, čiže vzájomného znásobenia účinnosti jednotlivých komponentov.

Ako účinkuje?

Kapsuly Day – zvýšenie vitality, podpora stabilizácie nálady, zvýšenie tolerancie voči stresu (vitánia opojná); efektívnejší metabolizmus sacharidov a tukov (horký pomaranč); podpora výdrže pri telesnej aktivite (rozchodnica ružová); podpora kognitívnych funkcií (ginkgo biloba); pomoc pri udržaní zdravia pohlavných orgánov u žien a sexuálnych funkcií u mužov (vitánia opojná);
 
Kapsuly Night – uľahčenie zaspávania (chmeľ), pomoc pri odstraňovaní ťažkých kovov z organizmu (chlorella), antioxidačné vlastnosti (xanthohumol, ktorý sa prirodzene nachádza v chmeli), podpora činnosti imunitného systému (chlorella), podpora tráviacej sústavy (chlorella).
 

 

Pre koho je určená?

Pre všetkých tých, ktorí chcú podporiť udržanie vnútornej rovnováhy organizmu (homeostázy) vďaka obsahu rozchodnice ružovej pre každodennú podporu vitality na začiatku dňa vďaka obsahu vitánii opojnej a pomoc pri zaspávaní na jeho konci (obsah chmeľu). Pre tých, ktorí chcú    podporiť elimináciu ťažkých kovov z organizmu vďaka obsahu chlorelly.

Ich užívanie sa neodporúča deťom mladším ako 12. rokov, tehotným a dojčiacim ženám.!!!

Neodporúča sa užívať kapsuly Night, ak plánujete viesť motorové vozidlo!!!

PEPTIMAG COMPLEX

Výživový doplnok Nutrivi Peptimag Complex je komplexný prípravok, ktorý dopĺňa stravu o tri organické, ľahko vstrebateľné formy horčíka a stopové prvky: zinok a meď v chelátovej forme, vitamín B6 zvyšujúci vstrebávanie horčíka o 20-40% a lyofilizované peptidy rybieho kolagénu, ktoré podporujú prirodzené procesy regenerácie tkanív a podľa najnovších výskumov podporujú kognitívne funkcie mozgu.

3 x horčík

Tri organické formy horčíka: bisglycinát horečnatý (chelát), horečnaté soli kyseliny citrónovej (citrát horečnatý) a mliečnan horečnatý v tomto pomere sa v tele skvele absorbujú v tenkom čreve a sú šetrné k žalúdku.

Dopĺňanie horčíka

Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Správna hladina horčíka prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, vyššej odolnosti voči stresu, správnej funkcii psychiky a udržaniu zdravých kostí a zubov.

250 mg horčíka – optimálna dávka

Jedna dávka horčíka v Peptimag Complex pokryje 67% dennej potreby tohto prvku. Toto množstvo je zdraviu prospešné, ale nezvyšuje črevnú peristaltiku a dobre ho znášajú aj osoby s citlivou tráviacou sústavou. 

 

Horčík, meď, zinok – správna synergická zostava

Mimoriadne dôležité trio pre správne fungovanie organizmu. Na trhu jedinečná kombinácia bioaktívnych stopových prvkov v ideálnom pomere.

Tento komplex je obzvlášť dôležitý pre tých, ktorí chcú zmierniť následky stresu, trpia kožnými problémami a zvýšeným vypadávaním vlasov. Je dôležitý aj ako súčasť stravy ľudí, ktorí sa venujú športu – tieto mikroelementy sú nevyhnutné pre správnu funkciu a budovanie svalov a ich potreba sa zvyšuje po fyzickej námahe. Horčík, zinok a meď ovplyvňujú lepší, regeneračný spánok, podporujú tvorbu testosterónu a posilňujú odolnosť organizmu.

 

3 x chelát

Chelátové formy prvkov – bisglycinát horečnatý, bisglycinát zinočnatý a bisglycinát meďnatý zabezpečujú rýchlejšie a lepšie vstrebávanie v organizme.

 

Vitamín B6 pre väčší potenciál

Zvyšuje vstrebávanie horčíka o 20-40%, prispieva k správnemu fungovaniu nervového a imunitného systému, prispieva k regulácii hormonálnej činnosti a k zníženiu únavy a vyčerpania, ako aj k zníženiu stresu. Prispieva k správnej tvorbe červených krviniek (podieľa sa na tvorbe hemoglobínu) a k správnej syntéze cysteínu (prevencia aterosklerózy).

 

Lyofilizované peptidy rybieho kolagénu – vzpruha pre mozog

Dodatočná podpora nervového systému a kognitívnych (poznávacích) funkcií mozgu. Lyofilizovaný rybí kolagén odďaľuje procesy degradácie tkanív, vrátane tých, ktoré tvoria nervový systém. 100 mg lyofilizovaných peptidov rybieho kolagénu z Peptimag Complex v kombinácii s Holistic Peptide Complex alebo Collagen Booster poskytuje solídnu podporu pre celé telo.

 

Meď – dodatočná podpora syntézy kolagénu a elastínu

Meď riadi aktivitu lyzyloxidázy – enzýmu zodpovedného za tvorbu priečnych väzieb v kolagéne a elastíne, ktorý je aktívny iba v prítomnosti medi. Vedci tiež potvrdili synergický účinok medi s vitamínom C a zinkom pri rekonštrukcii proteínov, vrátane kolagénových a elastínových štruktúr. Okrem toho podporuje duševnú a telesnú kondíciu, prispieva k správnemu prenosu železa v tele a k správnej